توت سفید تازه که موجب رشد عجیب در کودکان خردسال می شود

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد توت سفید تازه ممکن است به کنترل کلسترول خون کمک کند.

عصاره برگ توت سفید سه بار در روز قبل از غذا مصرف می‌شود کلسترول تام، تری گلیسیرید و کلسترول بد LDL را در 23 بزرگسال مبتلا به دیس لیپیدمی (چربی‌های خون غیرطبیعی) کاهش داد.

این اثر اغلب پیشرونده بود به عنوان مثال، تری گلیسیرید از 10.2 درصد در هفته 4 به 12.5 درصد در هفته 8 و 14.1 درصد در هفته 12 کاهش یافت.

در پایان مطالعه 12 هفته ای، کلسترول کل به طور متوسط 4.9 درصد کاهش یافت، کلسترول LDL 5.6 کاهش یافت. ٪، و کلسترول “خوب” HDL با 19.7٪ افزایش یافت.

اگرچه یافته ها مثبت بودند، اما با این واقعیت که هیچ گروه کنترلی در مطالعه وجود نداشت (به شرکت کنندگان به جای عصاره توت سفید دارونما داده شد) محدود بود.

نتایج مشابهی در مطالعات حیوانی انجام شده در سال 2013 مشاهده شد که در آن عصاره توت سفید نه تنها سطح لیپید و گلوکز را بهبود بخشید.

بلکه وزن بدن را در موش های چاق که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه می کردند، کاهش داد.

این نشان می دهد که توت سفید ممکن است در درمان چاقی و سندرم متابولیک نیز کمک کند.

برای تایید این نتایج به مطالعات انسانی در مقیاس بزرگتر نیاز است.

یک مطالعه در سال 2016 در مجله بین المللی Pharma and Bio Sciences نشان می دهد که اثرات ضد میکروبی توت سفید ممکن است در پیشگیری از پوسیدگی، التهاب لثه و پریودنتیت کمک کند.

به گفته محققان، عصاره ریشه توت سفید قادر به مهار تعدادی از باکتری‌هایی است که معمولاً با بیماری لثه مرتبط هستند استرپتوکوک موتانس، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و انتروکوکوس فکالیس.

به نظر می رسد که این کار را نه با کشتن آنها، بلکه با تداخل در چرخه تکرار آنها انجام می دهد.

در غلظت های بالاتر، عصاره همچنین قادر به مهار کاندیدا آلبیکنس، قارچی مرتبط با برفک دهان و عفونت مخمری واژن بود.

نتایج این مطالعه تا حدی توسط یک کارآزمایی در سال 2018 در مجله علوم زیستی تأیید شد که در آن دانشمندان در تایلند یک آدامس آدامس‌شده با عصاره برگ توت سفید تولید کردند.

به گفته محققان، آدامس اثر ضد میکروبی قوی علیه استافیلوکوکوس موتانس یکی از علل اصلی پوسیدگی دندان داشت و نه تنها تعداد باکتری ها را کاهش داد.

بلکه اسیدیته بزاق را که به تخریب مینای دندان کمک می کند، کاهش داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.