تولید چوب کیلویی گردو در آمریکا سالانه جان هزاران حیوان را می گیرد!

چوب گردو به دلیل رنگ تیره و تندش مورد قدردانی قرار می گیرد که با این حال از تنوعی به گونه دیگر متفاوت است.

از قهوه ای روشن تا قهوه ای تندتر، با سایه های خاکستری، زنگ زده و حتی بنفش متغیر است.

چوب کیلویی گردو زیبا و عملا جاودانه با رگه هایی مشخص می شود که منحصر به فرد بودن آن را مشخص می کند.

تصادفی نیست که برای قرن ها یکی از گرانبهاترین چوب ها برای تولید مبلمان در نظر گرفته شده است: به همین دلیل است که مبلمان اغلب از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

اگر قصد خرید میز، کمد یا چیز دیگری را دارید، تمام نقاط قوت و ضعف این ماده را بخوانید.

  • گردو یک چوب جامد است که در برابر فرسودگی زمان و زندگی روزمره به خوبی مقاومت می کند، فقط باید دائما از آن مراقبت کنید. به علاوه، بر خلاف چوب های نرم تر، به راحتی فرورفته یا خراش نمی گیرد.
  • تراکم این نوع الوار متوسط ​​است، به این معنی که سنگین خواهد بود ، اما نه آنقدر که نتواند مبلمان انتخابی شما را جابجا کند. کار با آن آسان است، به همین دلیل است که تولید مبلمان واقعاً متنوع است.
  • مبلمان گردویی جامد نسبت به سایر انواع دیگر هزینه بیشتری دارند، بنابراین آماده باشید که قیمت گزافی بپردازید. با این حال، فراموش نکنید که به احتمال زیاد آنها یک مکان دائمی در خانه شما را فتح خواهند کرد.
  • اگر بودجه کمی دارید، می توانید مبلمان را با روکش گردو روی تخته چوبی کم ارزش ارزیابی کنید. کیفیت و مقاومت یکسان نیست (اگرچه هنوز نسبت به سایر راه حل ها برتری دارد) اما مطمئناً ارزان تر است.
  • چوب گردو علیرغم ویژگی های فنی اش متخلخل است و از انگل ها می ترسد . بنابراین توصیه می‌کنیم از مبلمان گردویی برای فضای باز استفاده نکنید، مگر اینکه قطعه‌ای باشد که توسط سازنده به‌خوبی برخورد شده و در مکانی قرار گرفته باشد که همیشه پوشیده است، مثلاً زیر ایوان.

رایج ترین گونه بومی آمریکای شمالی است و در گردوی آمریکایی و گردوی خاکستری آمریکایی متمایز می شود که عمدتاً برای مبلمان استفاده می شود.

گردوی ملی به جای آن در ایتالیا و اروپا یافت می شود و برای طراحی لوکس در نظر گرفته شده است، در حالی که گردوی برزیلی سبک تر، ارزان تر است و در ساخت و ساز استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.