مصرف عسل گون سبز موجب ورم و نفخ معده می شود

تا قرون وسطی عسل گون سبز در روسیه شیرینی اصلی بود و در همه جا استفاده می شد. بعدها با اختراع استخراج قند از چغندرقند و نیشکر، شکر به تدریج ارزان شد و جایگزین عسل از رژیم غذایی اصلی مردم شد.

امروزه این امر منجر به این واقعیت شده است که عسل زنبور عسل از نظر مصرف به غذاهای لذیذ نزدیکتر است تا به غذاهای اصلی. این تعجب آور است، اما از نظر ترکیب شیمیایی، عسل بسیار شبیه پلاسمای خون انسان است و 100٪ جذب بدن ما می شود. حتی یک گرم عسل که خورده می شود به همین سادگی هدر نمی رود.

به طور کلی عسل حاوی:

  • آنزیم ها: کاتالاز، آمیلاز، دیاستاز، فسفاتاز
  • ویتامین های C، E، B
  • عناصر کمیاب: آلومینیوم، روی، نیکل، کلر، لیتیوم، قلع و دیگران
  • اسید فولیک
  • اسید پانتوتنیک

با چنین سودمندی، درست است که درمان همه بیماری ها باشد! عسل کمتر از یک نوشدارویی است، اما دارای طیف وسیعی از خواص دارویی است.
فهرست خواص مفید عسل بیش از طولانی است.

عسل

یک دو قاشق عسل در روز برای کودکان و بزرگسالان، مردان و زنان مفید است. خواص دارویی آن به سیستم عصبی، گوارش، سطوح هورمونی و غیره می رسد. اما همه چیز مرتب است.

به این ترتیب، عسل ضرر کمی برای سلامتی دارد. مانند هر ماده غذایی، نباید از آنها سوء استفاده کرد و از مقدار مجاز روزانه آنها بیشتر شد. به دلیل محتوای بالای کربوهیدرات های سریع در عسل، خوردن بیش از حد عسل می تواند به طور جدی بر کلیه ها و پانکراس تأثیر بگذارد.

اگر عسل تا 42 درجه حرارت داده شود، نه تنها بسیاری از مواد مفید موجود در ترکیب خود را از بین می برد، بلکه منجر به ترشح مواد مضر برای بدن انسان می شود.

مراقب باش! برخی از بسته‌بندی‌های بداخلاق ممکن است عسل را قبل از بسته‌بندی گرم کنند تا مایع بیشتر شود و بهتر در ظرف جریان یابد.

در کل لیست بی پایان خواص مفید عسل، موارد منع مصرف کمی دارد. متأسفانه، این محصول شگفت انگیز در صورت حساسیت به محصولات زنبور عسل منع مصرف دارد. استنشاق عسل در صورت ابتلا به آسم، بیماری های قلبی و ریوی و درجه حرارت بالا کاملاً ممنوع است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.