مصرف کنجد مهسان موجب از بین رفتن کلسیم بدن می شود

دانه های کنجد مهسان بخشی از خانواده دانه های روغنی هستند. درست مانند فندق، بادام یا گردو، آنها عمدتاً از لیپیدها و اسیدهای چرب تشکیل شده اند.

دانه های کنجد مهسان مانند بسیاری از دانه های روغنی ارزش کالری نسبتا بالایی دارند. با این حال، در مقادیر کم، مصرف دانه های کنجد در واقع به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل توصیه می شود.

در واقع، این چربی های خوب دارای خواص مفید بسیاری برای اطمینان از عملکرد صحیح بدن هستند. از جمله مواد مغذی موجود در کنجد به مقدار مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلسیم. دانه های کنجد کامل منبع عالی کلسیم هستند. کلسیم فراوان ترین ماده معدنی در بدن است. این ماده عمدتاً در استخوان ها ذخیره می شود که بخشی جدایی ناپذیر از آن است.

به شکل گیری استخوان ها و دندان ها و همچنین حفظ سلامت آنها کمک می کند. کلسیم همچنین نقش اساسی در لخته شدن خون، حفظ فشار خون و انقباض عضلات دارد.

کنجد

فسفر. دانه های کنجد منبع عالی فسفر هستند. فسفر بعد از کلسیم دومین ماده معدنی فراوان در بدن است. نقش اساسی در شکل گیری و حفظ استخوان ها و دندان های سالم دارد.

علاوه بر این، از جمله در رشد و بازسازی بافت ها شرکت می کند و به حفظ pH طبیعی خون کمک می کند. در نهایت، فسفر یکی از اجزای تشکیل دهنده غشای سلولی است.

منیزیم. دانه کنجد کامل منبع عالی منیزیم است. منیزیم در رشد استخوان ها، ساخت پروتئین ها، فعالیت های آنزیمی، انقباض ماهیچه ها، سلامت دندان ها و عملکرد سیستم ایمنی بدن شرکت می کند.

همچنین در متابولیسم انرژی و در انتقال تکانه های عصبی نقش دارد. اهن. دانه کنجد کامل منبع عالی آهن است. هر سلول بدن حاوی آهن است. این ماده معدنی برای انتقال اکسیژن و تشکیل گلبول های قرمز در خون ضروری است.

همچنین در تولید سلول های جدید، هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی نقش دارد. لازم به ذکر است که آهن موجود در غذاهای با منشاء گیاهی نسبت به آهن مواد غذایی با منشاء حیوانی کمتر جذب بدن می شود.

با این حال، جذب آهن از گیاهان زمانی که با مواد مغذی خاصی مانند ویتامین C مصرف شود، مطلوب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.